Czwartek XXXII tygodnia Okresu Zwykłego                

                                                                                                                                           14 listopada 2019

                                                         

 Królestwo Boże jest pośród was

Łk 17, 20-25

 

Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: „Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: «Oto tu jest» albo: «tam». Oto bowiem królestwo Boże jest pośród was”.
Do uczniów zaś rzekł: „Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: «Oto tam» lub: «oto tu». Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego.
Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie”.

1. Wśród nocy i w śniegu * na koniu żołnierz Marcin mknie. * W czerwony płaszcz swój tuli się. * Na koniu żołnierz Marcin mknie. * W czerwony płaszcz swój tuli się.

2. Wśród nocy i mrozu * przy bramie miasta żebrak tkwi. * „Żołnierzu, proszę, pomóż mi”. * Przy bramie miasta żebrak tkwi. * „Żołnierzu, proszę, pomóż mi”.

3. O pomoc go prosi: * „Bo nagi jestem, zimno mi, * o dobry panie, pomóż mi”. * Bo nagi jestem, zimno mi, * o dobry panie, pomóż mi”.

4. Wśród nocy i w śniegu * przy bramie zatrzymuje się. * Na dwie połowy płaszcz swój tnie. * Przy bramie zatrzymuje się. * Na dwie połowy płaszcz swój tnie.

5. Wśród nocy i w śniegu * biedaka przykrył płaszczem swym. *  Z połową drugą mknie co sił. * Biedaka przykrył płaszczem swym. * Z połową drugą mknie co sił.

6. Wśród nocy i w śniegu * w obozie do snu kładzie się. * Polową płaszcza przykrył się. * W obozie do snu kładzie się. * Polową płaszcza przykrył się.

7. Wśród nocy i w śniegu * we śnie ukazał się mu Pan * w Marcina płaszcz ubrany tam. * We śnie ukazał się mu Pan * w Marcina płaszcz ubrany tam.

8. Wśród chórów anielskich * w Marcina płaszczu Jezus lśni. * To On żebrakiem wcześniej był.* W Marcina płaszczu Jezus lśni. * To On żebrakiem wcześniej był.

9. Czyś mały, czyś duży * z biednymi ucz też dzielić się, * do nieba jeśli dotrzeć chcesz. * Z biednymi ucz też dzielić się, * do nieba jeśli dotrzeć chcesz.

Projekt odbudowy Ołtarza Głównego w Kościele p.w. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Kamieńcu

Numer konta, na które można wpłacać ofiarę:

62 1050 1298 1000 0024 1578 7999

Już teraz składam Serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę na odbudowę naszego Ołtarza.

PORZĄDEK MSZY ŚW.:

w niedziele i święta:

  • w Kamieńcu: 7:00, 11:00

  • w Księżym Lesie:  9:00

w dni powszednie:

  • w Kamieńcu: 18:00

  • w Księżym Lesie w piątki: 17:00

O NAS:

Wyznanie -  katolickie
Kościół  -  rzymskokatolicki
Diecezja -   gliwicka
Dekanat  -  Pyskowice

ADRES:

Parafia Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Kamieńcu

42-674 Kamieniec

ul. Tarnogórska 3

parafiakam@gmail.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now